Líčit začala, když na jedné soutěži vyhrála velký kosmetický kufr. Udělala si rekvalifikační kurz a začala jezdit i po soutěžích. Hned na svém prvním mistrovství republiky skončila šestá. „A přitom jsem o soutěžích ještě nic nevěděla. Modelku mi dělala sestra oblečená v šatech z tanečních,“ popisuje kosmetička, která tomu ještě dnes nemůže uvěřit.

Zkušenosti z dřívější profese jí pomáhají i v současné práci. Všechno si dokáže opravit. „Víte, jak často se mi porouchá přístroj na permanentní make-up? Zákaznice má třeba vytetované jedno obočí a druhé ne a stroj se zasekne. Tak vezmu pájku a za chvíli to mám spravené,“ tvrdí Davidová.
Postupem času se na soutěžích posouvala stále blíže k prvnímu místu a dnes už Českou republiku reprezentuje na mistrovství Evropy. Na to letošní se chystá už tento víkend do Polska.

Na soutěžích ovšem nevyhrává jenom perfektní líčení, ale hlavně celkový dojem. Účes, šaty, modelka. Pro Boženu Davidovou češe Stanislava Janáková a šaty jí navrhuje pražská návrhářka Jana Chamlerová. „Líčení je jenom taková třešnička na dortu,“ říká skromně Davidová.

Kromě soutěžení se věnuje i dalším věcem souvisejícím s kosmetikou. Měla obchod s kosmetikou, vede kurzy líčení a pracuje například pro módní přehlídky. „Individuální líčení už nestíhám, ale vychovala jsem si šikovné nástupkyně, kterým předávám zákaznice,“ upřesňuje Davidová.

Líčení je z jejího pohledu umělecká záležitost. Dar a talent jako každé jiné umění. „Nelíbí se mi, že se ze soutěží dělá ve své podstatě show. Líčení by mělo probíhat v klidu. V galerii vás taky nenapadne křičet a pouštět si nahlas hudbu,“ míní kosmetička.

PETRA HAVLÍKOVÁ