„Stránky jsou původní. Postupem času jsme museli začít zveřejňovat i údaje, které tam dříve nebyly. Například obecní vyhlášky, veřejné zakázky nebo různé registry oznámení. Stránky se začaly natahovat do délky jako žížala," uvedl starosta Lhoty Rapotiny Michal Sedlák.

Nejpozději letos v dubnu však již bude mít web obce zcela novou podobu. Do jeho proměny se nedávno pustil grafik z odborné firmy. „Úvodní stránku chceme soustředit do šířky, aby měla logičtější uspořádání, a byla tak srozumitelnější pro čtenáře. Při úpravách se snažíme sledovat dnešní trend, který se více zaměřuje na obraz než na text. Grafikovi jsme předali několik fotografií obce, z nichž vybere ty nejvhodnější. Úvod je jakousi výkladní skříní a jeho cílem bude především upoutat pozornost," přiblížil Sedlák.

Textu tak podle něj bude na hlavní stránce minimum. Lidé se dozvědí jen něco málo o dění v obci a její historii. „Nechceme tam dávat dlouhé texty, které nikoho neosloví. Určitě ale zachováme barevnost stránek modrou, žlutou a bílou, které máme ve znaku," vysvětlil rapotinský starosta.

Nový web ale nebude propojený se sociálními sítěmi. „Třeba na facebooku je tok informací velmi rychlý, je potřeba do něj neustále přispívat. V naší obci se toho neděje tolik jako ve větších městech. Na novinky budeme i nadále na webu využívat složku aktuality," zdůvodnil Sedlák.