V Letovicích, s výjimkou místních částí, je sedm dětských hřišť. Z toho dvě nová sportoviště jsou těsně před dokončením v ulici Albína Krejčího, na jedno shání radní peníze. „Hřiště ve městě se snažíme obnovit, protože na mnohých jsou kovové hrací prvky, které nesplňují normy Evropské unie,“ přiblížil místostarosta Letovic Vladimír Stejskal. Nežádoucí prolézačky a další věci tedy postupně z hřišť mizí.

Na dvě nová hřiště získali Letovičtí peníze z Místní akční skupiny Partnerství venkova. „Obě hřiště si vyžádala téměř šest set tisíc korun. Dotace zaplatily devadesát procent z této částky. Zbylé peníze jsme doplatili z rozpočtu města,“ sdělil Stejskal. Na nových dvou hřištích se podle něj děti vyřádí na houpačkách, lezecké a provazové stěně nebo skluzavce. Podobný repertoár nabídnou i další hřiště rozptýlená po městě.

Letovičtí by také rádi postavili oranžové hřiště, na to se snaží získat dotace z Čezu. Dále by chtěli v budoucnu vylepšit hřiště na Podlesí nebo u tylexácké ubytovny. Všechna tato místa jsou určená pro děti do třinácti let.

Mládež tráví svůj volný čas ve sportovním areálu nebo skateparku. „Do skate parku by byla potřeba U rampa. Ta ale stojí kolem půl milionu korun, na což nemáme peníze,“ dodal Stejskal.