Už za tři měsíce se lidé z Babolek na Letovicku dočkají změn, na které se těšili třicet let. Po dokončení oprav jediné příjezdové cesty do obce z Letovic sem začne zajíždět autobus.

„Tuto změnu určitě uvítají hlavně děti, které jezdí do školy do Letovic. Nyní musí totiž každý den chodit pěšky půl kilometru k autobusové zastávce po rušné silnici. Někdy není cesta k autobusu moc bezpečná,“ uvedla chalupářka z Babolek Irena Pelíšková.

Kvůli opravám silnice už je uzavřena silnice. Z Babolek do Letovic teď musí řidiči jezdit přes Chlum. Bude to trvat asi dva měsíce. Mimo opravy silnice a přilehlého mostku přes chlumský potok čeká obyvatele Babolek i nově vyasfaltovaná náves. „Vedení města opravy odkládalo, nakonec jsme na ně čekali téměř třicet let,“ dodala Pelíšková. Opravy v Babolkách přijdou celkově na tři a půl milionu korun.

Letos ovšem letovičtí radní hodlají z městské pokladny na vylepšení cest uvolnit ještě mnohem víc peněz. Na opravy silnic, chodníků a příjezdových tahů do Letovic a místních částí města půjde letos ještě čtyři a půl milionu korun. „S rekonstrukcemi začneme v květnu, hotovo musíme mít koncem listopadu,“ sdělil místostarosta Letovic Bohumil Kuda.

Podle něj se nemusejí řidiči v Letovicích obávat žádných větších omezení. „S dlouhodobými úplnými uzavírkami silnic nepočítáme. Nějaká větší omezení dopravy budou jen v ulici Albína Krejčího, která dostane nový povrch,“ sdělil místostarosta Letovic Bohumil Kuda.

Opravovat se bude například také silnice u letovického kláštera, chodník v ulici Bártova nebo parkoviště u letovické pošty. „U pošty necháme položit zámkovou dlažbu. A prostranství u základní školy naproti poště chceme nechat osázet květinami,“ řekl starosta Letovic Radek Procházka.

Brzy začnou i úpravy mostu v Letovicích směrem na Zábludov. Je totiž příliš úzký. „Šířka čtyři a půl metru už opravdu nevyhovuje. Dvě větší auta se zde těžko vyhýbají. Proto chceme v druhé polovině letošního roku začít most rekonstruovat. Přesný termín, kdy oprava začne, ale ještě nevíme,“ sdělil za silničáře Miloš Bažant.

Martina Vašková