Přestože loni mělo Ředitelství silnic a dálnic tento úsek rozšířit, dosud se tak nestalo. Cesta je totiž v natolik špatném stavu, že si její oprava vyžádá dvakrát tolik peněz. Letovičtí se tak pustí do stavby cyklostezky sami. Nebude součástí silnice.

Na rozšíření státní silnice ve směru na Skrchov čekají Letovičtí marně. „Protože nejsou peníze, její opravy Ředitelství silnic a dálnic oddaluje. Letos jsme se navíc dozvěděli, že si cyklostezku musíme zaplatit sami. Začneme ji tedy stavět dříve,“ sdělil letovický místostarosta Radek Procházka s tím, že cyklostezka nebude součástí silnice, ale bude kopírovat řeku a nebo povede přes Meziříčko. Trasu mohou Letovičtí vést také po staré cestě, která je nyní zarostlá. Nad variantami ještě uvažují.

Cyklostezka bude měřit zhruba jeden a půl kilometru. „Počítáme, že vyjde na asi pět milionů korun,“ dodal Procházka. Dosud není jasné, jestli trasu dělníci rozdělí na dvě části a jaký povrch jí dají.

Na rozšíření I/43 si řidiči ještě počkají. Přitom podle policistů tyto úpravy zajistí bezpečnější provoz. „Po rozšíření bude na silnici lépe vidět, vozidla navíc budou mít větší prostor pro vyhýbání. Vozovka je totiž příliš úzká, třeba před Stvolovou. Když tam projíždí větší nákladní auto, musí zpomalit, aby se s protijedoucím vozem dostatečně vyhnuly,“ popsala policejní mluvčí Iva Šebková s tím, že na této části I/43 policisté řeší i dopravní nehody.