Práce potrvají zhruba pět měsíců. Na tu dobu se dvoutřídní mateřská škola dočasně přestěhuje na Tyršovu ulici do budovy, v níž působí městská knihovna. „Tento školní rok necháme doběhnout a s opravami začneme o prázdninách. Poté bude školka kompletně obnovena," řekla ředitelka mateřské školy Lenka Nováková. Budova se totiž už před pěti lety dočkala zateplení, kdy dělníci vyměnili okna, nová je i fasáda. Od roku 2013 dětem slouží také nová umývárna a toalety. Letošní práce budou stát osm a půl milionu korun.

Minulý týden letovičtí zastupitelé schválili i peníze na rekonstrukci druhé etapy silnice k zámku. Z rozpočtu města na ni vyčlení devět milionů korun. Díky tomu dají dělníci do pořádku úsek stoupající od kruhového objezdu ke schodům u kulturního domu. Termín stavby radnice upřesní v březnu.

Třetí větší stavební akcí, na niž zbyly peníze po vyúčtování loňského hospodaření města, budou práce na ulici Komenského. „Využijeme pokládky nového elektrického kabelu a u toho opravíme část chodníků. Zároveň tam vzniknou nová parkovací stání," přiblížil letovický místostarosta.