Své tipy za významné osobnosti mohli posílat i lidé z Letovic. Nakonec z jeich návrhů a tipy kulturní a sportovní komise města radní zvolili sedm jmen.

„Za mimořádný počin pro město chceme ocenit Bohumila Vavříčka, který už několik let opravuje letovický zámek. Objekt byl dlouhou dobu v havarijním stavu, teď se ale dočkal oprav a v uplynulém roce i nové fasády,“ uvedl starosta Letovic Radek Procházka.

Další letovickou osobností, která si zítra odnese ocenění za přínos městu, bude Jana Pitnerová. Ta dlouhodobě působí v letovickém klubu důchodců. „Paní Pitnerová je předsedkyně samosprávy klubu. Dlouhá léta připravuje zajímavé činnosti pro místní starší lidi. Neorganizuje ale akce jen pro Letovické, věnuje se i aktivitám pro charitu a pomoci lidem v nouzi,“ dodal starosta.

K letošním oceněným bude patřit i pět žen, které už patnáct let vedou skupinu mažoretek s názvem Vo Co Gou. „Mažoretky velice dobře reprezentují město. Navíc měly loni patnáctileté výročí působení a detěm ve městě nabízejí smysluplné trávení volného času. Chceme tedy ocenit jejich dlohodobý přínos Letovicím,“ vysvětlil.