Po nových chodnících mohou už nyní chodit lidé v ulici Bezručova nebo Brahmsova. Další úpravy finišují v ulicích Františka Krchňáka a Purkyňova. Tam v minulosti nebyla situace dobrá. V jednom místě totiž chodník končil a lidé pak museli přejít na silnici. Nově budou chodci moci pokračovat až na ulici Františka Krchňáka, kde do konce roku povede cesta až k rodinným domům.

Větších úprav přibližně za jeden milion korun se dočká i ulice Nádražní. Kromě nového potrubí na ní tamní lidé ocení také nové chodníky se zábradlím, vozovku i opravené veřejné osvětlení. V současné době je ale ulice kvůli stavebním pracím zúžená. „Pro lidi by obchůzka znamenala asi jeden kilometr cesty navíc, a proto ulicí chodí i nadále. S pracovníky stavební firmy jsme domluvení, aby jim průchod umožnili," řekl místostarosta Letovic Jiří Palbuchta. Podle něj veškeré opravy mají být hotové přibližně do půlky prosince.

Českou uzavřou

S opravami bude vedení města pokračovat i v příštím roce. Zlepší se dlouhodobě špatný stav silnice v ulici Česká nebo Na Kopečku, která na ni navazuje, a obmění se také stará kanalizace a vodovodní sítě Pod Klášterem. „Na většinu plánovaných akcí máme už vyhrazené peníze z rozpočtu. Vše je již téměř nachystané a stačí práce jen spustit. Problémová bude pouze oprava v ulici České. Dostali jsme na ni stavební povolení, ale získat potřebné peníze bude opravdu těžké," vysvětlil místostarosta. A dodal, že náklady by se měly vyšplhat na šest až sedm milionů korun.

Silnice v ulici Česká, která vede z Letovic do Křetína, je ale již v havarijním stavu. Jízdu po ní komplikují řidičům i cyklistům velké díry. Její opravy jsou proto nevyhnutelné. Letovické tak přibližně v půlce příštího roku čeká její úplná uzavírka. Průjezd řidičům zajistí objížďka přes Rudku, Sulíkov a Křetín.

KRISTÝNA HLOUŠKOVÁ