Tyto a další výtky lidé z Letovic vybrali jako deset nejpalčivějších problémů města. Do poloviny července o nich můžou hlasovat v anonymní anketě. Na podzim je radní předloží k řešení zastupitelstvu.

„V posledním květnovém týdnu na veřejném fóru jsme společně s lidmi vyhodnocovali deset problémů Letovic z loňského roku. A zároveň u kulatých stolů měli Letovičtí příležitost se vyjádřit k tomu, co považují za největší současné problémy města,“ přiblížil místostarosta Letovic Radek Procházka.

Dokončit rekonstrukci úřadu, obnovit činnost Isarna, rozšířit rychlostní silnici I/43, rozšířit a označit bezbariérová místa ve městě, řešit nedostatek míst v mateřských školách, podpořit zaměstnanost v Letovicích nebo zřídit přechod pro chodce na ulici Pražské. Tyto a další problémy města se dostaly do top desítky. „Dále chtějí lidé postavit vodovody a kanalizaci v místních částech, v okolí Letovic vyznačit a udržovat zimní trasy pro běžkaře, vybudovat sběrný dvůr a sociální byty, zachovat vliv města v sociální oblasti, zajistit přestupní uzly integrované dopravy a zřídit farmářské trhy ve městě,“ jmenoval další problémy místostarosta.

Podle vedení Letovic se při jejich výběru lidé většinou shodují se zastupiteli. „Tuto anketu, ve které se snažíme zapojit obyvatelé Letovic do života ve městě, děláme už několik let. Máme s ní zkušenosti, že se do ní většinou dostanou skutečné problémy města, které by se stejně zastupitelé snažili vyřešit,“ řekl Procházka.

O problémech pak můžou lidé z Letovic hlasovat v anonymní anketě, ve které označí ty dva, které je nejvíc trápí. Vyplněný dotazník, který najdou na stránkách města i v letovickém zpravodaji, pak zašlou na e-mail mu.kvetenska@letovice.net, poštou na adresu městského úřadu nebo vhodí do označené schránky u vchodových dveří úřadu. „Anketa bude pro náměty lidí otevřená do patnáctého července. V červenci je také bude probírat rada, která je na podzim předloží zastupitelstvu. Pak už záleží na vůli zastupitelů, jak s nimi naloží,“ doplnil letovický místostarosta­.