Oslavy třicátého výročí založení Městského klubu důchodců v Letovicích mohly začít. „Dnes jsme zde připravili malou výstavku našich výrobků, kroniky a alba. Tím nabízíme průřez historií našeho klubu,“ řekla vedoucí klubu Jana Pitnerová. Za třicet let fungování klubu toho letovičtí důchodci zvládli opravdu hodně. „Mnoho lidí si myslí, že starší lidé v klubu jen posedávají a luští křížovky. Ale tak tomu není. Chceme být a jsme aktivní i když už nám není dvacet,“ usmála se Pitnerová.

Její slova dokládá výčet akcí, které mají členové letovického klubu důchodců za sebou. Stovky divadelních představení, koncertů, výstav. „Vždy ve středu máme nějakou akci. Buď vycházku nebo zajímavou besedu. Již třicet let máme také pravidelné cvičení starších žen. Myslela jsem si, že zajde na úbytě, ale chodí nás tam čím dál víc. Každý rok jezdíme na několikadenní ozdravný pobyt, “ dodala Pitnerová, jenž cvičení vede.

Kromě besed a přednášek má klub i bohatou zájmovou činnost. Jeho členové se například učí rukodělné práce. Pletou, háčkují, paličkují, zdobí perníky, kraslice, vizovické pečivo, vážou květiny. „Každý si z naší nabídky něco vybere. Už jsme také pořádali tři počítačové kurzy, ve kterých bychom chtěli pokračovat,“ poznamenala Pitnerová.

Letovičtí důchodci se zapojují rovněž do charitativních akcí. Pletou čepičky kojencům v inkubátorech, vyrábějí panenky pro UNICEF , z nichž každá představuje očkování pro jedno africké dítě, pletou obvazy pro malomocné v Indii, sbírají dioptrické brýle. „Snažíme se, abychom ještě byli něco platní a mohli pomáhat,“ řekla Pitnerová.

Městský klub důchodců v Letovicích je rozpočtovou organizací města. Podle Jany Pitnerové zajišťují letovičtí radní klubu dobré zázemí. „Klub je pěkně a moderně vybavený, cítíme se zde dobře a rádi se tu každý týden scházíme,“ uzavřela Pitnerová.