Podle letovického místostarosty Radka Procházky budou od února klepat lidé na dveře živnostenského úřadu ve městě marně. „Boskovičtí totiž tuto službu v Letovicích zruší. Podnikatelé si tu mohou vyřídit své záležitosti jednou týdně, takže to mnohdy nejde na počkání. Je tedy otázkou, jestli nejezdí na živnostenský úřad až do Boskovic už nyní,“ uvedl Procházka s tím, že nájem za využití prostoru na radnici Boskovičtí neplatili. Vedení města jim účtovalo pouze peníze za telefon.

Procházkova slova potvrdil tajemník boskovické radnice Pavel Vlach. „Jednou týdně dojíždí do Letovic jeden náš pracovník. V poslední době však v úspěšných dnech jednal jen s osmi klienty. To je málo,“ upozornil. Úředníci totiž nemají na letovické pobočce přístup do databáze a nemohou si tak ověřit všechny údaje, které jim lidé předloží. „Vyřízení tam tak trvá týden, někdy i čtrnáct dní. Hodně podnikatelů pak zamíří rovnou do Boskovic, kde dostanou vše potřebné na počkání,“ sdělil Vlach.

Dalším důvodem, proč tato služba v Letovicích končí, je potřeba posílit pracoviště v Boskovicích. „Počet zaměstnanců tohoto odboru jsme totiž snížili o tři lidi,“ doplnil Vlach.

Letovice byly jediným městem, kterému Boskovice tímto způsobem vypomáhaly.