Pořadatelé letos nabídnou více programů, ve kterých bude pro zájemce i více míst než v minulých letech. „Chceme, aby si na festivalu přišel na své každý, kdo o to má zájem," vysvětlil organizátor Pavel Kratochvíl.

Na pořádání LetFestu se podílí lidé ze sedmi zemí světa, například Spojených států, Chile nebo Nového Zélandu.

Zhruba osm set očekávaných dětských i dospělých návštěvníků festivalu si procvičí angličtinu, zahraje fotbal, florbal, baseball nebo ragby, zatančí street dance, irské tance či moderní balet a podívá se na filmy. Součástí programu jsou i netradiční aktivity jako airsoft, jízda na jednokolkách nebo boj s dřevěnými meči.

Pořadatelé připravili také řadu tvůrčích workshopů. „Těším se na výuku angličtiny s rodilými mluvčími a na závěrečnou havaj party," uvedl Michael Jordán, který se na festival chystá. Aktivity jsou rozprostřeny do různých částí Letovic, jako je budova Církve bratrské nebo tamní kulturní dům.

Za téma festivalu organizátoři zvolili superhrdiny. „Chceme poukázat na hrdiny všedních dní, kteří dělají něco pro druhé," uvedl Kratochvíl. Vystoupí tam tak i policisté nebo hasiči. Část programu je zdarma, výtěžek z placených aktivit hradí náklady festivalu.

MICHAELA REISIGLOVÁ