Vážení čtenáři, napište svůj názor do diskuze pod článkem

Tříhvězdičkový hotel, terasa a pestrobarevné slunečníky. Koupaliště se skluzavkou i tenisové dvorce na dohled. Hotel u letovického koupaliště nabízí při pohledu na internetové stránky luxusní pobyt. Co se týče pohodlí hostů. Ovšem personál, který se o chod hotelu stará a lidé, kteří v něm dříve pracovali, v poslední době už tolik nadšení nejsou.

Provozovatel a majitel hotelu jim totiž podle nich neplatí. Některým dluží peníze za září a říjen. „Není to vůbec nic příjemného. Blíží se Vánoce a peníze bych teď nutně potřebovala,“ řekla žena, která si nepřála zveřejnit své jméno. Redakce Blanenského deníku Rovnost je má k dispozici.

V hotelu již nepracuje, ale bývalý zaměstnavatel jí stále dluží peníze za září a za říjen. Podle jejích slov ji šéf hotelu Oldřich Staněk v telefonickém hovoru nedávno opakovaně slíbil, že dá vše co nejdříve do pořádku. „Problémy s výplatami se táhnou, co vím, už déle. Pan Staněk sliboval, že peníze budou a ono nic,“ postěžovala si žena.

Ta doufá, že výplatu za odpracovanou práci ještě uvidí. „Nechci na nikoho házet špínu, snad peníze dostanu. Ráda bych tomu věřila. Ale celá situace je taková zvláštní. Nevěděli jsme, na koho se obrátit. Mysleli jsme, že hotel patří firmě Apos, jenže tam si nás předávali jako horký brambor. Pak to celé vyšumělo nějak do ztracena,“ dodala žena s tím, že pokud se peněz nedočká, chce o ně bojovat právní cestou. „Chci tu situaci nějak vyřešit. Soud je ale poslední varianta. Třeba to dopadne jinak,“ doufá žena.

Její slova potvrdil i muž, který v hotelu rovněž před časem pracoval. I jemu vedení hotelu dluží část výplaty za září. „Nevím, jestli ty peníze ještě někdy uvidím. Dělá to přibližně osm tisíc korun,“ dodal muž, který dostal v hotelu výpověď ve zkušební době.

Podle ředitele firmy Apos Blansko Miroslava Růžičky má hotel od března nového majitele. Je jím firma APOS - Hotel Koupaliště, s. r. o. „Hotel dřív patřil naší firmě, ale nyní má nového vlastníka, který ho provozuje a spravuje. S námi už nemá nic společného,“ řekl Růžička.

Podle obchodního rejstříku je jednatelem firmy APOS – Hotel Koupaliště Oldřich Staněk. „O žádných pohledávkách vůči lidem, co pracují nebo dříve pracovali v letovickém Hotelu Koupaliště, nevím. Musel bych to nechat prověřit přes účtárnu a zkonzultovat s provozní. Když mi sdělíte jejich jména, můžu vám podat přesné informace. Tahle z hlavy vám to neřeknu,“ vyjádřil se včera Staněk.