Podle starosty Letovic Vladimíra Stejskala je jedním z nejbolavějších míst ulice Bezručova. „Ulice je ve špatném stavu a na opravenou kanalizaci je tam potřeba ještě připojit nové domky,“ nastínil. Dále zmínil ještě konec ulice 9. května směrem k Třebětínu. „I zde je silnice rozbitá. Díry necháme vždy zalepit, ale po zimě se tam objeví znovu,“ řekl Stejskal.

O tom, které ulice se objeví v seznamu, však podle něj rozhodne komise. V té zasednou dva pracovníci technického odboru, tři radní a ředitel technických služeb. „Už do února padne jméno jedné ulice. Ty další komise vytipuje na jaře po vyčistění vozovek a chodníků,“ doplnil místostarosta Radek Procházka s tím, že rozhodující bude, v jak špatném stavu které místo je a zda se tam pohybuje dost lidí.

V návrhu, který pak dostanou radní na stůl, bude zapsaný přehled oprav na následující čtyři roky. „Musíme počítat i s tím, že někde bude potřeba opravit kanalizaci, která je v Letovicích starší, navíc tudy vede azbestové potrubí. Až bude toto všechno hotové, potom můžeme nechat položit asfaltový koberec,“ přiblížil starosta Stejskal.

Kolik peněz Letovičtí na plánované rekonstrukce vyčlení z rozpočtu, zatím není jisté. „Jsme v mínusu, takže musíme rozpočet dorovnat. Teprve pak v něm najdeme přesnou částku na letošní opravy,“ podotkl Stejskal.