To jsou některé z historických dokumentů a předmětů, které si mohou lidé prohlédnout v letovické městské knihovně. V tamní čítárně připravili zaměstnanci knihovny a Městského kulturního střediska Letovice výstavu s názvem Kouzlo zašlých časů. Ta láká na výlet do časů ze začátku dvacátého století. „Přinesli jsme z našich domácností a knihovny dobové dokumenty, knížky staré domácí potřeby a fotografie. Vznikla z toho zajímavá výstava," řekla vedoucí letovické knihovny Romana Hoderová.

V čítárně lidé uvidí také například historické váhy na potraviny, nádobí, láhve, vysvědčení, potravinové lístky, památníky či staré mlýnky na kávu a žehličky. K vidění jsou i staré bankovky a mince. „Výstava bude otevřená v provozní době knihovny až do konce února," upřesnila Hoderová.

Na historické předměty z doby našich babiček a dědečků se šel podívat i Petr Švancara z Letovic. Nejvíce ho zaujaly historické dokumenty. „Historické dokumenty byly zajímavé. Líbila se mi ta archaická mluva. Moji pozornost upoutaly také potravinové lístky, staré bankovky a vysvědčení," dodal Petr Švancara.