„Je to tak. Volby jsem v Letovicích sice vyhrál, ale jsem král bez vojska. Ostatní strany jednají bez nás. Takže ve vedení města končím,“ okomentoval dosavadní výsledek povolebních vyjednávání ve městě Stejskal.

Občanští demokraté poslední čtyři roky v Letovicích vládli s komunisty a s rozštěpenou částí ČSSD a lidovců. Na koalici se nyní domlouvají zástupci Občanské iniciativy, TOP 09, starostů a nezávislých, lidovců a sociálních demokratů.

V čele Občanské iniciativy stojí stejně jako v minulých volbách bývalý starosta a místostarosta Letovic Radek Procházka. „Dohodli jsme se, že budeme spolupracovat tyto čtyři strany a uskupení. Další vývoj zatím nebudeme komentovat. Vše bude jasné až příští středu,“ uvedl Procházka. Obsazení uvolněných funkcí na letovické radnici nechtěl zatím komentovat.

Podle místních je v současnosti jeden z největších problémů ve městě doprava a parkování na Masarykově náměstí. Na jeho úpravách už dělníci začali pracovat. Řadě lidí vadí i zchátralý kulturním dům. „Myslím si, že má nejlepší léta za sebou. A určitě v tom nejsem sama. Zasloužil by si důstojné zázemí. Možná i v nových prostorách někde v centru města,“ uvedla majitelka jedné z letovických galerií Helena Kalasová.