Letošní ročník klade důraz na program pro rodiny s dětmi. „Snažíme se, aby se na festivalu zabavili i nejmladší. Program je pestrý a každý si přijde na své," uvedla koordinátorka festivalu Radka Kšicová. Pro nejmenší návštěvníky budou například sobotní tvořivé dílny. Děti si vyzkouší smaltování, háčkování nebo korálkování.

Festival začne čtvrtečním promítáním filmu Stoletý stařík, který vylezl z okna, v devět hodin večer. Film předem vybrali sami návštěvníci. Na festivalu je čeká i koncert Longitalu, Tomáše Kočka, Papa Fumés, Zrní, Pink revival nebo Bongo BombarĎák. Nebude chybět autogramiáda, focení a soutěže s hráči HC Kometa. Tradičně festival nabídne i výstavu Klubu moravských fotografů. Návštěvníci zhlédnou divadlo o Palečkovi a zahrát si můžou minigolf. „Festival má rodinnou atmosféru, vždy se zde setkám se svými přáteli. Byla jsem snad na každém ročníku," uvedla Marcela Královcová, která se na festival chystá i letos.

Samotné setkání zástupců soukromé, veřejné a neziskové sféry začne v sobotu dopoledne. Mezi neziskovými organizacemi se představí i obecně prospěšná společnost Elim. „Budeme prezentovat své volnočasové aktivity pro tělesně postižené nebo naši práci s mládeží," uvedl Pavel Kratochvíl ze společnosti Elim.

MICHAELA REISIGLOVÁ