„Mezi projekty, které máme letos v plánu, figuruje na předních místech zateplení základních škol a mateřských školek,“ potvrdil záměry Letovických starosta Radek Procházka. Druhým velkým projektem, který chtějí v Letovicích dotáhnout do konce, je nový víceúčelový sportovní areál. Ten by měl vyrůst u základní školy v ulici Komenského.

Do zateplení škol se zastupitelé mohou pustit také díky dotacím ze státního fondu životního prostředí. „Z rozpočtu vyhradíme na zateplení škol dvaatřicet milionů korun. Je to největší částka z městské pokladny v tomto období,“ dodal Procházka. S pracemi chtějí Letovičtí začít v nejbližších dnech. „Nový kabát dostanou mateřské školky v ulici Čapkova a Komenského. A také základní škola Komenského,“ upřesnil Procházka.

Letovičtí se také dočkají nového sportoviště. V první řadě však musejí nechat upravit prostor, kde víceúčelový sportovní areál bude stát. Příští rok na jaře by pak chtěli začít stavět. „Letos bychom měli zvládnout první fázi, kterou je úprava prostoru pro víceúčelový areál. Stavba hřiště je v plánu příští jaro,“ doplnil Procházka.

Z rozpočtu počítají radní na sportoviště s částkou jedenáct a půl milionu korun. S financováním projektu pomůže dotace z regionálního operačního programu.

Petra Havlíčková