Nový kropicí vůz hodlají Technické služby Letovice koupit v následujících měsících. „Chceme ho pořídit do jara, abychom stihli sezónu," řekl ředitel letovických technických služeb Miroslav Doskočil s tím, že půjde o vůz podobný multikáře. „Vůz bude mít dvoukubíkovou nádrž na vodu a bude sloužit především na zalévání a kropení zeleně a na vše, kde bude zapotřebí voda. A to jak přímo v Letovicích, tak i v městských částech," přiblížil místostarosta Letovic Jiří Palbuchta.

Podobný vůz zatím ve vybavení letovických technických služeb chybí. „Vůz koupíme z vlastních prostředků a bude stát kolem jednoho a půl milionu korun," řekl Doskočil.

Nový kropicí vůz ale není jedinou novinkou, které se Letovičtí dočkají. „Příští týden bychom už měli dostat nový zametací vůz. Ten bude sloužit k čištění silnic," řekl Doskočil.

Na ten dostalo město dotaci od ministerstva životního prostředí. „Na zametací vůz čekáme už asi dva roky. Teď už je ale vše vyřízeno a jen čekáme, kdy ho dostaneme do užívání," řekl starosta Letovic Vladimír Stejskal.