Mistrovství světa klubů 2014 pořadatelé naplánovali na sobotu. „Zúčastní se ho dvaatřicet týmů, z nichž čtrnáct bude zahraničních. První místo z minulého mistrovství v Petrohradu bude obhajovat Lotyšsko. Přijedou ale také Rusové, Ukrajinci, Maďarové, Slováci, Švédové, Slovinci, Chorvati a Finové," řekl jeden z pořadatelů akce David Šmíd z klubu THC Stiga Svitavy 93.

Sobotní program začne v letovické sportovní hale v devět hodin dopoledne a potrvá až do večera. „Bude se hrát na osmdesáti stolech, jeden zápas trvá pět minut a za každý klub hrají čtyři hráči," vysvětlil Šmíd s tím, že mistrovství světa klubů se koná vždy jednou za dva roky. „V Česku se zatím konalo jen jednou, a to v roce 2010 v Liberci. Tam se ale utkalo jen čtyřiadvacet týmů," přiblížil Šmíd s tím, že letovický turnaj bude zatím největším ve Stiga hokeji, který se kdy v České republice konal. „A možná i největším na světě v sezóně 2013/2014," podotkl pořadatel.

Hokejový program bude pokračovat i v neděli turnajem Světové ligy jednotlivců Czech Open. „Na ten dorazí asi sto sedmdesát až sto osmdesát jednotlivců, z nichž šest je v první světové desítce," řekl Šmíd s tím, že tohoto turnaje se může zúčastnit kdokoliv. „Startovné pro nováčky je sto korun. Kdo se nechce zúčastnit přímo turnaje, může si zahrát i tak. Pro návštěvníky připravíme pět stolů, na kterých