V blanenském domě dětí a mládeže (DDM) mohou rodiče pro své děti vybírat hned z deseti příměstských táborů a tří pobytových. V nabídce je tak například příměstský tábor s názvem Rychle a zběsile plný sportu, týmových her i tvoření nebo příměstský tábor Poklad Inků s celotáborovou hrou, ale také příměstský tábor Cesta z města a jiné radovánky s dvoudenním výletem. „Letos nově budeme na táborech využívat například i skákací boty," řekl Ota Kostka z blanenského domu dětí a mládeže.

Na pobytové tábory děti s blanenským domem dětí a mládeže vyrazí do Jaroměře, na Baldovec a také do Karolína. „Ceny zůstávají stejné jako v loňském roce. Snažíme se, aby u pobytových táborů nepřesáhly částku tří tisíc korun. Tábor na Baldovci je o něco dražší, ale je to proto, že tam děti hodně využívají i lanové centrum v kempu," uvedl Kostka.

Přihlášky je podle něj dobré posílat co nejdříve. „Přijímáme je už teď, není dobré to totiž nechávat na poslední chvíli," podotkl Kostka.

Přihlášky na letní tábory přijímají už i v domě dětí a mládeže v Letovicích. I tam už totiž zveřejnili nabídku táborů na letošní prázdniny. „Letos nabízíme jako již tradičně airsoftový tábor v Čenkovicích a chystáme také několik termínů jezdeckých táborů. Na ty už se nám hlásí zájemci, protože jejich kapacita je omezená. Nově nabízíme i tábor pro rodiče s dětmi od tří let s názvem Lesní stezkou v Bedřichově. Každý den si rodiče s dětmi projdou stezku nějakého zvířátka a budou na ní plnit různé úkoly," přiblížila zástupkyně ředitelky DDM Letovice Zdena Hájková.

Tradičně nabízí letovický dům dětí a mládeže také příměstské tábory. Ty jsou zaměřené například na starověký Řím, turistiku, tvoření, ale i cyklistiku. „O tyto tábory je také velký zájem. Využívají je hlavně děti přímo z Letovic a také ty, které nechtějí být například celý týden bez rodičů," řekla Hájková.

V Domě dětí a mládeže v Boskovicích nabídku táborů teprve chystají. „Jako už tradičně ale budeme pořádat jak příměstské tábory, tak pobytové. Budou tam tábory pro rybáře, soustředění aikida, tábor folklórního souboru, ale také stanový tábor Vatra," řekla Hana Kučerová z DDM Boskovice s tím, že zatím přijímají předběžné přihlášky. „Závazné přihlášky začneme přijímat až tak za dva měsíce," uvedla Kučerová.

Vyžití na prázdniny ale na Blanensku najdou i děti se zájmem o angličtinu. Blanenská jazyková škola Easyway pořádá už čtvrtým rokem Letní jazykový tábor ve Sloupu. „Letos máme pro děti připravenou táborovou hru na téma pevnost Boyard," přiblížila vedoucí blanenské pobočky školy Jana Rešková.

Na letní tábory každoročně vyráží například dcera Hany Korcové, která letos využije nabídky domu dětí a mládeže Letovice. „Na letošní prázdniny si dcera vybrala jeden pobytový tábor, a to ten jezdecký a příměstský cyklistický. S programem táborů jsme každoročně velmi spokojení. Je to rozhodně lepší, než aby děti trávily prázdniny doma u počítače," řekla žena.