Místo relaxování u vody horký grog někde v suchu. Teplé svetry a nepromované bundy oblékali s prudkým ochlazením ke konci prázdnin také lidé na Blanensku. A koupaliště zela prázdnotou. Sezóna v nich proto byla podstatně slabší než vloni.

„Přesná čísla ještě sečtena nemáme, ale už teď víme, že jsme rozhodně nedosáhli takových příjmů jak v loňském roce. Kvůli zimě jsme už letní koupaliště v tomto týdnu uzavřeli a otevřeli kryté lázně. V červenci sice přišla vedra, ale ty teplé tři týdny byly v podstatě jediné období, kdy se dalo letos koupat. Ale aspoň nám pomohly zachránit sezónu,“ řekl Radek Snopek, ředitel Služeb Blansko, které se starají o blanenský Auqapark.

Tobogán, skluzavku, plavecký bazén nebo dětské brouzdaliště. Například tato lákadla nabídlo letos nově opravené koupaliště Červená zahrada v Boskovicích. Podle Snopka však s návštěvností augaparku v Blansku boskovické koupaliště nijak nezamávalo. „V tomto roce přibyla na Blanensku další dvě místa ke koupání, přehrada Palava v Blansku a koupaliště Červená zahrada v Boskovicích. Přehrada však pro nás v podstatě není žádná konkurence, chodí se tam totiž koupat jiný typ lidí, než k nám. Boskovické koupaliště nám sice možná nějaké návštěvníky odlákalo, ale ne nijak výrazně. Když bylo pěkné počasí, tak k nám přišly až dva tisíce lidí a to bylo zhruba stejně jako vloni,“ přiblížil Snopek a dodal, že tržby, o které v Blansku přišli kvůli Červené zahradě, dorovnali zase díky návštěvníkům z Brna.

Spásný červenec

Také v Boskovicích těžili hlavně z teplého července. „Koupaliště jsme otevřeli devatenáctého června. A hned v následujícím měsíci přitáhlo přes šestadvacet tisíc lidí. Srpen však byl kvůli špatnému počasí slabý jako všude. Celková návštěvnost za sezónu tak byla přibližně šestatřicet tisíci,“ bilancuje ředitel Služeb Boskovice Milan Strya.

Také v Boskovicích letní koupaliště ke konci srpna uzavřeli. A stejně jako v Blansku tam už lákají plavce do krytých lázní. Zároveň pracují na odstranění nedostatků nově opraveného koupaliště. „Jako nevyhovující se ukázal například tobogan a skluzavka. Mezi jejich jednotlivými částmi jsou drsné spoje a lidé se tak na nich můžou i odřít. Proto se je také chystáme reklamovat,“ doplnil Strya.

Pokles o dobrou čtvrtinu koupajících. Tak hodnotí uplynulou letní sezónu na koupališti ve Velkých Opatovicích. „Za celou letošní sezónu navštívilo koupaliště přes devět tisíc lidí. A to je oproti loňskému roku i tomu předešlému, kdy byla průměrná návštěvnost přes dvanáct tisíc, značný pokles,“ uvedla Taťána Češková, účetní Služeb města Velké Opatovice, které koupaliště spravují.

Výdělky na koupališti tam poklesly také kvůli počasí. „Zatímco vloni jsme měli otevřeno sedmačtyřicet dní a předloni dokonce šestapadesát, letos do nebylo ani čtyřicet,“ dodala Češková.