„V lednu nebo únoru příštího roku vypíšeme výběrové řízení na zhotovitele. Práce mohou začít v březnu,“ uvedl druhý boskovický místostarosta Petr Malach.

Obyvatelé posun v opravách vesměs vítají. Najdou se i tací, kteří neskrývají rozpaky nad výškou dotace. „V kontextu vyhozených dvaceti milionů za pozemky v Červené zahradě je jásání nad milionem z ministerstva trochu úsměvné. Zvlášť, má-li město ze svého zaplatit šest milionů,“ napsal na sociální síti například Jan Hadáček. Narážel na problematický nákup soukromých pozemků, pro který se v minulosti radnice rozhodla.

Zástupce města dotace uspokojila. „Jsme rádi, že ministerstvo poskytlo aspoň milion. Každá koruna dobrá. O dotaci budeme žádat i v dalších etapách oprav,“ dodal Malach.

Rozsáhlé opravy rozdělili Boskovičtí do čtyř fází. V první postavili nové hlediště a lavičky. Za čtrnáct milionů korun. Další brzdí především nedostatek peněz. Zdlouhavost prací kritizovali někteří opoziční zastupitelé. „Jde o dost využívaný prostor a věci, které tam chybí, jsou podstatné. Mělo by se to dokončit co nejdřív,“ vyjádřil se před časem zastupitel Dominik Božek.

V třetí fázi čeká kino oprava plátna a ve čtvrté výstavba chybějícího zázemí pro účinkující. „Když tam někdo vystupuje, musí se převlékat v boudě za plátnem nebo v zámeckém skleníku. To je nepohodlné,“ přiblížil ředitel Kulturních zařízení města Boskovice Oldřich Kovář.

Výši celkových nákladů místostarosta neupřesnil. „To se teď nedá zodpovědně vyčíslit. Projektová dokumentace je dva roky stará a ceny se pořád mění. Navíc stále narážíme na dílčí stavební problémy,“ odůvodnil Malach.

O úpravách kina
· Rekonstrukce je rozdělená do 4 etap.
· V 1. etapě vzniklo nové hlediště a lavičky. Stála 14 milionů korun.
· 2. etapa za 7 milionů korun zahrnuje opravu toalet a promítací kabiny.
· Začne nejdříve v březnu příštího roku.