K vidění budou největší současné filmové hity. V prvních dvou týdnech jsou to například Terminator Genisys, Méďa 2, Klub rváčů či pátý nejvýdělečnější film historie Jurský svět. Pro děti je připraven snímek Mimoni. Předprodej vstupenek je vždy půl hodiny před každým představením, kino má kapacitu patnáct set míst. „Lístky lze koupit jenom na místě. Sedadla totiž nejsou nijak očíslovaná, takže rezervace není možná. Problémy s tím, že by se lidé neměli kam posadit, ale nepředpokládáme," řekl vedoucí boskovického kina Tomáš Marvan.

Do letního kina se chystá například Monika Živná z Boskovic. „S dcerou půjdeme na Mimoně. Pak uvidím, jaký bude další program. Jdu tam hlavně kvůli novým letním projekcím," řekla žena. Ta si myslí, že digitalizace je dobrý nápad. „Letní kino zde bylo vždycky velký trhák. Sice jeho sláva v posledních letech trochu upadla, ale tohle mu určitě pomůže," uvedla Živná.

Nové filmy se můžou v letním kině promítat jen díky digitální technice, kterou si vedení biografu na léto vypůjčilo. „Novou techniku máme od stejné společnosti, která nám instalovala techniku do stálého kina. Vypůjčení nás stálo necelých sto tisíc korun. Rozhodli jsme se pro ně proto, že letní kino je v provozu zhruba tři měsíce a zbytek roku by technika byla nevyužitá," uvedl Marvan.

Jestli budou digitálně promítat i příští rok, Boskovičtí zatím neví. „Jedná se o první digitální promítání v letním kině, takže uvidíme, jak dopadne letošní sezóna. Pokud se povede, tak budeme přemýšlet o zapůjčení techniky i v dalším roce," dodal Marvan.

DOMINIK ABSOLON