Na Silvestra se dá dělat leccos. Ale jít do letního kina je originální, napadlo Boskovické před lety. Z recesistické akce se časem stala tradice. „Nápad vznikl zhruba před třiceti lety. Parta lidí si řekla, že by bylo fajn udělat akci pro rodiče a děti. Takový relax, než se rozběhne to silvestrovské šílenství,“ přiblížil šéf Kulturních zařízení města Boskovice Oldřich Kovář.

Děti a jejich doprovod letos viděly pohádky s oblíbenými kreslenými hrdiny. Ještě před půl pátou zeje hlediště prázdnotou, ale pak to začíná.
Tatínek s hošíkem v bytelné beranici a za nimi maminka tlačí kočár. Celé rodiny i s dědou a babičkou. U pokladny je rázem fronta.

„Jsme zde poprvé. Podle mého je to perfektní nápad a zážitek pro děti. Mnohem lepší než sedět doma u televize,“ pochvalovala si pohádkový večer v letním kině Marcela Zábranská z Boskovic. Na promítání dorazila s manželem a pětiletými dvojčaty.
„Mami, kdy bude ten krtek?“ zajímá holčičku na kraji amfiteátru. Mužskou část dospělého publika zase to, zda–li je u sudu s horkým čajem k mání trocha rumu.

Mrzne až praští, ale nikomu to nevadí. Deky, teplé oblečení a termosky s čajem. Na plátně se v pásmu pohádek postupně střídají Krtek, Potkali se u Kolína a Čtyřlístek. Na závěr osvětlí oblohu letního kina ohňostroj. „Kino je fenomén a v Boskovicích má opravdu silné kořeny. Silvestrovské promítání není jenom o pohádkách. Je to o setkání lidí a neopakovatelné atmosféře konce roku,“ dodal za pořadatele Oldřich Kovář.