Na tamním polním letišti se totiž uskuteční jubilejní dvacátý ročník Show Malá Haná. „Nese se v duchu přátelského setkání leteckých modelářů, kteří si přijedou zalétat pro radost,“ uvedl Rostislav Čapka z pořádajícího leteckého a modelářského klubu.


Neformální zahájení bude již v pátek. Hlavní program, včetně losování cen pro létající modeláře, je však naplánován na sobotu. Podle Čapky budou moci diváci vidět různé druhy rádiem řízených modelů letadel. „Je to vlastně průřez modelářským uměním. Budou tu malé modely s rozpětím křídel okolo metru, které jsou většinou čínské produkce, i velké přesahující i pět metrů,“ slíbil Čapka. Každý z účastníků má možnost zhruba v pěti minutách ukázat, co umí.
Počet modelářů, kteří přijedou předvést svoje dovednosti, záleží hlavně na počasí. Rekordní účast, třiasedmdesát, pořadatelé zaznamenali v roce 2000 .
Podle pořadatele i k takovéto akci patří havárie, ale naštěstí se nikdy nepotýkali s žádnou vážnou. „Pamatuji si, když jeden z modelů havaroval, že jsme jeho majiteli vzápětí donesli peněženku od sponzora, aby do ní hned mohl začít šetřit na nový,“ uzavřel s úsměvem Čapka.