Loni blanenský bazén navštívilo přes sedmnáct a půl tisíce plavců, v Boskovicích byla návštěvnost ještě o dost vyšší. V obou krytých bazénech si lidé mohou plavání zpestřit také řadou zajímavých doplňkových služeb.

V krytém bazénu v Blansku je v nabídce vodní atrakce s názvem Valball. „Jde o to, že si člověk vleze do balónu, který obsluha speciálním zipem zapne a potom ho nafoukne vzduchem. Pak už záleží jen na šikovnosti každého, jak si tento vodní zážitek užije,“ popsal princip Valballu Radek Pírek ze sdružení Valball, které v Blansku tuto atrakci od prosince vždy v sobotu nebo v neděli poskytuje.

Podle Pírka je o netradiční akci v nafouknuté bublině zájem. „Za ty dvě hodiny, které zatím v zimních měsících nabízíme, si Valball průměrně vyzkouší kolem pětadvaceti lidí,“ sdělil Pírek a upřesnil, že v létě bude Valball k dispozici každý den. Zajímavý pětiminutový zážitek přijde na čtyřicet korun. „Návštěvník si samozřejmě ještě musí koupit vstupenku do lázní,“ řekl Pírek, který dodal, že lístky na Valball lze zakoupit v pokladnách krytého bazénu a nevyužitá vstupenka platí pro jakýkoliv další termín.

Pobavit se v průhledné kouli se chystá o víkendu například Katka Vítková. „Vstupenku už jsem si koupila. Valball chceme společně s kamarádkou vyzkoušet co nejdřív. Jsem zvědavá, jak to bude fyzicky náročné,“ řekla Vítková.

V Boskovicích si lidé v krytých lázních rádi v zimních měsících zajdou i do infrasauny a vířivého bazénu. „Do lázní přichází rok od roku více lidí. V loňském roce to bylo přes sto třicet tisíc návštěvníků,“ sdělil vedoucí městských lázní v Boskovicích Bohumil Feruga.

Také boskovické lázně lákají návštěvníky zajímavými akcemi. „Důchodci mají v únoru vždy od úterý do čtvrtka od jedenácti do půl čtvrté k jedné zakoupené vstupence vstup pro druhého důchodce zdarma,“ prozradil Feruga. Na své si v Boskovicích přijdou také milovníci teplé vody.

„Stejně jako v lednu i v březnu bude každou neděli v rekreačním bazénu teplota vody místo třiceti třiatřicet stupňů,“ řekl vedoucí lázní a doplnil, že stále platí akce, kdy při zakoupení permanentky do tamních lázní bude mít návštěvník slevu v boskovické solné jeskyni Mořská pláž.