Na příchozí čeká rozlehlý patrový labyrint s řadou atrakcí, které jsou ve výšce zabezpečené ochrannými sítěmi. Jeho součástí je například skluzavka, trampolína nebo dráha pro tři elektrické formule. „Děti se tady pěkně vydovádí, posílí a rozvinou motorické schopnosti. Vše je nové a certifikované. Těšíme se na první návštěvníky,“ řekl v pátek Deníku jeden z dvojice provozovatelů nového centra Tomáš Broum ze společnosti Hopík SB.

Podobnou dětskou hernu už celoročně provozuje ve Žďáru nad Sázavou a v Blansku zvolil s kolegou Janem Starým podobný model. Ve dvacetitisícovém městě podnikatelé počítají s kapacitou do stovky návštěvníků.

Labyrint s atrakcemi, formule a kavárna. V Blansku otevírá herní centrum Hopík | Video: Deník/Jan Charvát

„Otevřeno bude celoročně každý den od desíti ráno do sedmi hodin do večera s výjimkou vánočních svátků. Kapacita je za nás dostačující, ale vždy bude lepší ji ověřit u obsluhy nebo si místo zarezervovat,“ dodal Jan Starý.

Objekt vlastní společnost ČAD Blansko, která ho nyní po úpravách pronajala na dobu neurčitou. Sportcentrum Squash vybudoval v Blansku před lety podnikatel Vlastimil Chládek. V ulici Nádražní ho zkolaudoval v roce 2001 a uvnitř byly čtyři squashové kurty. O šest let později objekt koupila společnost ČAD Blansko a hernu provozovala dalších jedenáct let. Uzavřela ji v roce 2018. Od té doby byla budova opuštěná až dosud.