Na školní kurz se chystá například student Gymnázia Rájec-Jestřebí Šimon Hrdlička. „Na jednom se školou už jsem byl. Rád se ale zúčastním i podruhé. Kvůli lyžařskému výcviku tam já osobně nejedu, lyžuji totiž závodně. Spíš pojedu kvůli tomu, že je tam sranda a skvělá atmosféra," vysvětlil.

Studenty rájeckého gymnázia letos čeká lyžařský kurz v Koutech nad Desnou. „Letos tam pojedeme potřetí, protože tam je skutečně výborné lyžování," řekl ředitel rájeckého gymnázia Stanislav Laštůvka s tím, že na týdenní lyžařský výcvik studenti rájeckého gymnázia odjíždí 23. ú­nora.

Mezi studenty podle Laštůvky zájem o lyžování se spolužáky je. „Na to, jak jsme malá škola, tak jezdívá okolo čtyřiceti studentů," řekl Laštůvka.

Na lyžařský kurz se chystají i žáci Základní a mateřské školy Rájec-Jestřebí. Tam však museli kvůli nedostatku sněhu akci přesunout na jiný termín. „Pojedeme do Deštného v Orlických horách. Měli jsme jet už třináctého ledna, ale termín jsme posunuli. První turnus bude od prvního února a druhý hned ten další týden. Předpokládáme, že už sníh bude, protože sjezdovky v areálu uměle zasněžují. Pokud by se přesto stalo, že by sníh nebyl, tak budou mít děti náhradní program, jako je turistika, hry a podobně," vysvětlil ředitel rájecké základní školy Jaroslav Brázda s tím, že na kurz pojede asi padesát dětí.

„Zájem ale postupně opadá. Snažíme se držet kurz na co nejnižší ceně, přesto si to mnoho rodičů nemůže dovolit. Cena kurzu se pohybuje okolo dvou tisíc sedmi set korun. Nabízíme možnost půjčení vybavení. Kdyby je totiž ještě rodiče museli kupovat, tak to už by pro některé byla příliš velká finanční zátěž," řekl Brázda s tím, že na lyžařský kurz jezdí hlavně děti ze šesté a sedmé třídy.

Posunout termín kurzu museli například i v Základní škole Sloup. „Každoročně pořádáme lyžařské kurzy dva, a to pro žáky prvního stupně a pro žáky sedmého ročníku. Ti jezdí pravidelně do Karlova pod Pradědem a letos měli jet od čtvrtého ledna. Kvůli nedostatku sněhu jsme ale termín museli přesunout. S majitelem chaty se nám podařilo dohodnout náhradní termín od devátého do patnáctého února," řekl ředitel školy Pavel Dočekal.

Děti z prvního stupně pojedou na čtyřdenní lyžařský kurz do Olešnice. „Doufáme, že tento kurz nebudeme muset přesouvat, olešnický lyžařský areál je totiž stále v provozu," uvedl Dočekal s tím, že u obou kurzů nemívají problém je naplnit. „Ten na prvním stupni bývá dokonce zaplněný za pár dní," dodal Dočekal.

Do Olešnice měli na lyžařský kurz namířeno i žáci prvního stupně Základní školy v Černé Hoře. „Kurz jsme měli mít od třináctého do šestnáctého ledna. Kvůli nepříznivému počasí jsme ho zrušili. Pokud se počasí zlepší, tak pojedeme v náhradním termínu," řekl ředitel školy Vlastimil Šíbl.

Podle správce olešnického ski areálu Pavla Hlaváčka jim skutečně několik škol odřeklo. „Je to škoda, protože lyžovat se u nás dá. V pondělí jsme po čase zase dosněžovali, takže svah je nyní krásně bílý," řekl.