„O světě průmyslu a zpracování kovů toho dnešní děti moc nevědí. Tato publikace jim tak má toto odvětví přiblížit," řekl ředitel kunštátské základní školy Vratislav Sedlák.

Knížka, která na pětapadesáti stranách popisuje základní informace o kovech, jejich využití a recyklaci v průmyslu, vyšla koncem února. „Autor knihy Jaroslav Řehůřek má přes osmdesát let. Má široké znalosti o strojírenství a o zpracování železa, a tak se rozhodl toto přiblížit našim žákům. Poměrně velké množství výtisků publikace tak naší škole daroval," řekl Sedlák.

Žáci posledního ročníku knížku využijí i pro výuku. „Letošní osmáci knížku dostanou na příští rok, ve kterém mají předmět s názvem Svět práce. Tam se učí o možnostech uplatnění, a tak jim tato knížka může pomoci při volbě budoucího povolání," uvedl ředitel školy s tím, že knížka má kromě kvalitního obsahu i hezké zpracování.

Kromě nové publikace o kovech vydali na kunštátské základní škole i nástěnný kalendář. „Kalendář vydáváme asi tak jednou za pět nebo šest let, abychom v něm shrnuli to, co se nám za tu dobu podařilo udělat. Kalendář vyšel už před Vánoci, děti totiž chtěly mít také něco zajímavého pro své rodiče pod stromeček," vysvětlil Sedlák.

Kalendář dostaly všechny děti kunštátské školy zadarmo. „I s tiskem kalendářů nám finančně pomohl pan Řehůřek," řekl Sedlák.

Kalendář obsahuje asi dvě stě fotografií z různých akcí školy.