Až budou teplejší dny, pustí se Kunštátští také do oprav omítek. „Ordinace jsou hodně staré a zdi v nich vlhnou. Je to i tím, že budova je jen částečně podsklepená. Proto vybouráme staré podlahy, uděláme jejich odvětrání a pak položíme nové podlahy a izolace proti vlhkosti. Staré vlhké omítky nahradíme novými. Opravíme i topení," vysvětlil provozní technik kunštátského městského úřadu Karel Konopáč. Dělníci podle něj budou pracovat hlavně v přízemí budovy.

Zabrání plísním

V budově město zatím dělalo jen dílčí opravy. „Například před pěti lety jsme nechali namontovat nové toalety pro pacienty a udělali nové dlažby. Předtím jsme vyměnili stará okna za plastová. Dalšími úpravami zlepšíme nejen estetický vzhled střediska, ale prostředí zde bude i zdravější, protože zamezíme vzniku plísní," uvedl Wetter.

Při opravách bude provoz střediska částečně omezený. „Určitě jej ale nezavřeme. Budeme se snažit domlouvat s lékaři. Buď jim město zajistí náhradní prostory, anebo si v době rekonstrukce vezmou dovolenou. Takže omezení pro pacienty bude jen mírné," sdělil Konopáč.

Vedení města musí ještě na opravy schválit potřebnou částku z rozpočtu. „Bohužel na ně není možné získat žádné dotace," dodal Konopáč.

Z plánovaných úprav má radost například gynekolog Jaroslav Novosad. „Budova je již velmi stará, a když se v ní podmínky vylepší, ocení to lékaři i pacienti. Případné plísně jsou nebezpečné. A dvojnásobně to platí ve zdravotnických zařízeních," uvedl Novosad.