Jednou z největších věcí, do které se letos Kunštátští pustí, bude přestavba kulturního domu. Na tu se městu podařilo získat téměř pět milionů korun ze státního rozpočtu. „My dáme z městské pokladny půl milionu korun, další dva a půl milionu přispěje Pivovar Černá Hora, který tam zařídí restauraci a kuchyni,“ uvedl starosta Kunštátu Pavel Göpfert. V přízemí bude nově obřadní síň, v patře vzniknou víceúčelové sály. Ty budou moci sloužit pro koncerty či jako kinokavárna. Zázemí ke zkouškám tam najdou ochotníci i základní umělecká škola.

Slavnostní otevření kulturního stánku v novém kabátě by měla přivítat herečka Jiřina Jirásková s dalšími hereckými kolegy představením Příliš drahá Matylda.

Z rozsáhlé ankety Blanenského Deníku s Kunštátskými loni vyplynulo, že ve městě postrádají dětská hřiště. „Chybí tu hřiště pro malé děti,“ řekla tehdy například jednatřicetiletá Pavlína Marečková. To by se mělo změnit. Díky přispění Jihomoravského kraje vznikne nové dětské hřiště za fotbalovými kabinami. Menší plochy pro hru dětí jsou plánovány na dalších několika místech.

Těšit se mohou také milovníci koupání. Po loňském zprovoznění koupaliště budou letos pokračovat další úpravy, na které je v městské pokladně vyčleněno čtyři sta tisíc korun. „Chceme snížit hloubku bazénu, aby lépe fungovala čistička. Nájemce koupaliště chystá zřízení volejbalového hřiště,“ popsal Göpfert.

Radní myslí i na městské části. Lidé z Újezdu se konečně dočkají stezky i s osvětlením, která vesničku propojí s Kunštátem. Újezdští už tak nebudou muset chodit po frekventované silnici. I tady městu pomůže státní dotace. Nyní žádá o další příspěvek na stavbu stezky do Rudky.

Nejvíc se teď ovšem radní budou soustředit na přípravu a získání peněz na rozšíření kanalizace a úpravy čistírny odpadních vod, což bude stát přes sto milionů korun. Ve čtvrtek kvůli tomu mimořádně zasednou zastupitelé.