S opravou parku Kunštátští začali letos v květnu. „Základ projektu tvoří rekonstrukce chodníku hlavní osy parku. Také vytvoření nových odpočinkových míst, instalování parkového mobiliáře, jako jsou lavičky, odpadkové koše, a nového osvětlení," popsala Ludmila Pešková z kunštátského městského úřadu.

Úpravy se dočkala i zeleň parku. „Zelené plochy jsme vyrovnali, vysadili tři nové stromy a tři sta keřů. Stávající dřeviny, které byly v dobrém zdravotním stavu, jsme ošetřili," uvedla Pešková.

Důvodem pro obnovu parku je podle ní snaha obce vytvořit prostor pro setkávání obyvatel města. „Park tvoří jakousi vstupní bránu ke kulturnímu domu. Ten prošel v nedávné době náročnou rekonstrukcí a původní stav parku hyzdil celkový vzhled budovy i celého okolí," popsala původní stav parku Pešková.

Nyní park mohou využívat lidé jak pro odpočinek, tak i pro sport. „Například sbor dobrovolných hasičů v Kunštátě chce travnatou plochu parku využívat zejména pro výcvik družstva malých hasičů a hasičského dorostu, ale i k pořádání kulturních akcí. Neformální divadelní spolek LMD zase plánuje plochu využívat například pro pořádání dětských akcí, jako je Dětský den," přiblížila.

Celkové náklady na obnovu parku se pohybují kolem čtyř set tisíc korun. „Na projekt dostalo město osmdesátiprocentní dotaci od místní akční skupiny Boskovicko Plus," dodala Pešková.