„Lidé volají po tom, aby se s autobusovými stanovišti něco udělalo. Chceme jim vyhovět. V současnosti jednáme s vlastníkem části Bochořákova náměstí, od nějž bychom v budoucnu pozemek koupili. Je to místo vhodné pro vznik autobusového nádraží,“ uvedl starosta Kunštátu Zdeněk Wetter s tím, že veškerá jednání jsou teprve na začátku. Projektanti zatím kreslí své nápady na autobusový terminál.

Uvažuje se o rozdělení Bochořákova náměstí na dvě poloviny. Na jedné by byla stanoviště pro autobusy, na druhé parčík, který tam najdou Kunštátští už dnes. „Lidé už si na park zvykli, proto jej tam chceme nechat. Buď jej zmenšíme, nebo posuneme,“ vysvětlil Wetter.

Podle něj se v konečné podobě nádraží počítá i s veřejnými záchody, které v centru města chybí, nebo buňkou pro řidiče, aby si měli kde odpočinout. Vše bude záviset i na tom, kolik budou muset do nádraží dát peněz. „Odhadujeme cenu řádově v milionech, rádi bychom dosáhli na nějaké dotační programy,“ uvedl Wetter.

Záložní řešení

V nejlepším případě nádraží vznikne za pár let. Radní však mají v záloze i jiná řešení, kdyby tohle nevyšlo. „Uvažovali jsme i nad tím, že na silnici mezi kostelem a rybníkem vzniknou autobusová stání ve tvaru zálivů, a to současně s plánovanou opravou křižovatky pod kostelem,“ řekl Wetter.

Za řešení dopravní situace v Kunštátě by byli rádi i pracovníci dopravní společnosti Vydos Bus. „Opravdu je to tam v současnosti dost nepřehledné. Když autobus navazuje na jinou linku, cestující musí přes celé náměstí, aby se dostal, kam potřebuje. Jakékoliv zlepšení dopravní situace řidiči uvítají,“ uvedl dispečer boskovické provozovny, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Vedení města už Kunštátské seznámilo se záměrem postavit nádraží. Podle starosty Wettera moc ohlasů ze strany lidí zatím nepřišlo, ale v podstatě všechny byly kladné.

ŽANETA ONDROUŠKOVÁ