Jedno dětské hřiště v blízkosti náměstí, ale i frekventované silnice, další přístupné jen dětem z mateřské školky. Na to si stěžují maminky, které mají malé děti, ale i další lidé v Kunštátě.

„Chybí nám tady dětské hřiště. Zatím nám ho pořád jen slibují,“ svěřila se redaktorům Blanenského Deníku Marie Doleželová, která je na mateřské dovolené, v anketě, v níž zjišťovali, co lidi ve městě nejvíc trápí. Z osmadvaceti dotázaných by si hřiště přálo šest místních, převážně žen.

Podle starosty Kunštátu Pavla Göpferta ale radní hřiště rozhodně jen neslibují. Do dětských hřišť investují letos tři sta tisíc korun. „Hřiště u mateřské školy nově vybavíme a zajistíme tam vstup i v odpoledních hodinách. Rozšíříme také hřiště na Bochořákově náměstí, zcela nové pak budou ještě dětská hřiště v Sychotíně, u bytových domů a u kulturního domu,“ uvedl starosta Kunštátu Pavel Göpfert.

Mnoho lidí v anketě upozornilo také na špatný stav kunštátského koupaliště. „V neudržovaném místním koupališti se dá koupat pouze prvních čtrnáct dní,“ podotkla například keramička Hana Podsedníková.

Radní v Kunštátě ale i pro koupaliště hledají řešení. „Investujeme tam postupně. Vloni jsme opravili čistírnu odpadních vod, letos chceme snížit hloubku bazénu. Ve velké hloubce se totiž voda nevíří, a tak se ani nečistí dostatečně,“ vysvětlil Pavel Göpfert.

Starší lidé si stěžují hlavně na to, že ve městě chybí nějaký supermarket, kde by mohli nakupovat levnější potraviny. „Jsou tu vysoké ceny potravin, uvítala bych ve městě tedy nějaký supermarket jako je Albert nebo Lidl,“ přiznala osmdesátiletá důchodkyně Zdena Václavková.

S jejím problémem si ale radní zatím rady nevědí. „Obchodní řetězce o naše město nemají zájem, nechtějí tady investovat. Jsme na to moc malé město. My bychom zde skutečně nějaký větší supermarket uvítali, ale nevypadá to nadějně,“ dává obyvatelům Kunštátu za pravdu jejich starosta.