Nové návštěvnické centrum vznikne v přízemí zámku v bývalých výstavních prostorách. „Zabere celé přízemí severozápadního nároží zámku. Návštěvnické centrum bude spočívat v nové pokladně a její součástí bude i informační koutek s dotykovou obrazovkou, kde budou mít návštěvníci možnost zjistit si informace nejen o kunštátském zámku, ale i o dalších památkách regionu i celého kraje," přiblížil kastelán zámku Radim Štěpán.

V nově opravených prostorách budou k dispozici i různé propagační materiály i v tištěné podobě. „Dále tam bude připravené i posezení pro návštěvníky a také poměrně rozlehlá úschovna zavazadel," vyjmenoval Štěpán s tím, že v centru budou i nové toalety pro veřejnost.

Stávající pokladna je podle něj už nevyhovující. „Je velmi malá a slouží skutečně jen na prodej lístků do zámku. Navíc už nevyhovuje ani sociální zařízení pro návštěvníky, máme pro ně pouze jeden společný záchod a navíc není ani bezbariérový. Novým návštěvnickým centrem chceme poskytnout turistům komplexní služby už při vstupu do zámku a více komfortu," vysvětlil kastelán zámku.

S přípravou centra souvisí i posunutí začátku návštěvnické sezóny, která obvykle pro skupiny nad deset osob začíná už začátkem dubna. „Letos zámek už s novým návštěvnickým centrem pro turisty zpřístupníme o víkendu před Velikonocemi, což je devatenáctého dubna," řekl Štěpán s tím, že vybudování nového centra bude stát půl druhého milionu.