Peníze z sms zpráv, které poslali fanoušci Davidu Dostálovi, by měla dostat kunštátská škola, Dětská léčebna pohybových poruch v Boskovicích a Fakultní nemocnice v Brně.

David se pod fasádou Michaela Jacksona dostal až do finále. „Domluvili jsme se produkcí, že peníze, které vydělají hlasy poslané za finálové vystoupení, poskytneme na dobročinné účely,“ uvedl otec Ladislav Dostál. Podle něj oba soupeři dostali v duelu velké množství hlasů. „Počítal jsem s tím, že se podaří získat sto až dvě stě tisíc korun. Nakonec jich je ale jen padesát tisíc,“ řekl Dostál.

Rodina z Kunštátu navrhla tuto částku rozdělit do tří institucí. Peníze by měly putovat do kunštátské školy, kam David dochází, dále pak do Dětské léčebny pohybových poruch v Boskovicích. „Právě zde se nám už sedm let věnují. Dále chceme přispět Fakultní nemocnici v Brně, kde Davida při narození zachránili a kde ho již dvakrát operovali,“ přiblížila matka Radka Dostálová. Její syn se totiž narodil předčasně a za svůj život musel překročit nejrůznější zdravotní překážky. Přesto svým tancem uchvátil televizní diváky. „Do Talentmánie jsme Davida přihlásili proto, abychom mu zpestřili život. Také jsme chtěli motivovat rodiče, kteří jsou v podobné situaci jako my,“ podotkli Dostálovi.

Malý David ve středu potěšil také hendikepované obyvatele boskovického Betany. Svým vystoupením zahájil jejich slavnost Vánočního setkání v zámeckém skleníku.