K zákazu podomního prodeje vedení Kunštátu přistoupilo kvůli stížnostem obyvatel. „V Kunštátu to sice nebyl až tak markantní problém, ale nějaké stížnosti jsme na radnici zaznamenali. Přihlédli jsme ale i k situaci, která je po celé České republice, kdy dochází k přepadávání a okrádání lidí," vysvětlil starosta Kunštátu Zdeněk Wetter.

Zákaz má tak podle něj obyvatele Kunštátu chránit. „To se týká hlavně důchodců. Často jsou totiž důvěřiví, a tak se snadno stávají oběťmi podvodu," vysvětlil starosta Kunštátu.

Zákaz podomního prodeje je součástí nového tržního řádu. „Ten jsme v pondělí na zasedání rady města schválili. Týká se to veškerého podomního prodeje, jako je nabízení energií, i prodeje věcného zboží, třeba kabátů, hrnců a podobně. Výjimku bude mít pouze podomní prodej, který budou organizovat například místní spolky a organizace. Ty totiž pořádají například tříkrálové sbírky a podobně. Takové akce budeme samozřejmě tolerovat. Jakýkoliv jiný podomní prodej ale budeme postihovat," přiblížil Wetter.

Na podomní prodejce, kteří poruší zákaz, nyní lidé v Kunštátu budou moci zavolat i policii. „Podomní prodejci za porušení zákazu mohou například dostat pokutu. Plánujeme také to, že městská policie bude dělat i namátkové kontroly," dodal Wetter.