Na svém posledním zasedání už radní města schválili uzavření smlouvy s firmou, která zajistí výběrové řízení na zhotovitele stavby. „Se samotnými stavebními úpravami cyklostezky chceme začít v příštím roce. Pokud půjde vše podle plánu, tak bude cyklostezka hotová v listopadu příštího roku," řekl starosta Kunštátu Zdeněk Wetter.

Cyklotrasa podle něj bude začínat v Kunštátu u budovy staré školy. „Trasa bude složitější a přesnou její délku momentálně říci nedovedu. Už ale víme, že od staré školy povede směrem ke kunštátskému zámku, dále kolem Panské zahrady. Pokračovat bude k Újezdu u Kunštátu a tamnímu výletišti, dále přes Rudku u Kunštátu, pod Makovem, přes Sychotín a zase zpět směrem na Kunštát," vyjmenoval starosta.

Podle něj se ale nejedná o stavbu nové cyklostezky. „Částečně trasa povede i přes stávající cyklostezky a další cesty, které jsou nyní vhodné například spíše pro pěší turisty. Tyto cesty opravíme a zbývající úseky stavebně upravíme tak, aby je mohli využívat i cyklisté," vysvětlil kunštátský starosta.

Náklady na projekt Kunštátští vyčíslili na více než tři miliony korun. „Máme na cyklostezku přislíbenou dotaci z kategorie podpory rozvoje infrastruktury pro cestovní ruch," řekl Wetter.

Zastupitelstvo města tak už schválilo takzvané předfinancování projektu. Po vyúčtování nákladů Kunštát z dotace dostane pětaosmdesát procent výdajů zase zpět.