O letních prázdninách, nejpozději však na podzim, by už měl nábytek v kulturním domě odpovídat požadavkům moderní doby. „Pořídíme novou kuchyňskou linku, čtyřicet stolů a sto šedesát židlí," upřesnil Toul.

Pořízení nového nábytku přijde na čtyři sta padesát tisíc korun. Z toho dvě stě tisíc pokryje dotace z Programu rozvoje venkova Jihomoravského kraje. Prostředí kulturního domu se Borotínští snaží vylepšovat průběžně. Již dříve se výměny dočkaly dámské a pánské záchody. „Předloni jsme také vyměnili okna, plynové kotle a celou budovu zateplili. Do budoucna ještě chceme dodělat drobnosti. Například přebrousit a nalakovat parkety nebo pořídit nové záclony a závěsy," upřesnil borotínský starosta.

Kulturní dům slouží v Borotíně jako multifunkční sál, ve kterém se odehrává veškerý kulturní život obce. Pořádají se v něm oslavy, využívají jej i sokolové nebo sportovci. Nejvíc akcí tam pořádají hasiči. Například plesy, zábavy či karnevaly. „I nový nábytek jistě přispěje ke zvýšení kvality kulturního života naší obce," zhodnotil starosta borotínského sboru dobrovolných hasičů Libor Toul.