„Běžně otevíráme až o týden později. Vzhledem k počasí ale už nebylo na co čekat. Do šestadvacátého srpna bude bazén v provozu každý den od desíti do osmnácti, pak už najedeme na běžnou otevírací dobu,“ informoval ředitel Služeb Boskovice Milan Strya.

V Boskovicích krytý bazén léta uzavírají každé prázdniny. Po letošním propadu na letním koupališti však uvažují o tom, že jej lidem zpřístupní i v létě. „Letní koupaliště sice v provozu máme, ale třeba poslední dny, kdy teploty nepřesáhly patnáct stupňů, je ani nemá cenu otvírat. Proto jsme si říkali, že krytý bazén příští rok snad ani přes léto zavírat nebudeme. Na jeho vyčištění v podstatě stačí, když není v provozu čtrnáct dní za rok. A ty si můžeme vybrat třeba na začátku ledna nebo září, když do něj ještě nechodí školy,“ vysvětlil Strya.

Také Blanenští si už můžou zajít zaplavat do krytého bazénu. „Krytý bazén přes léto normálně necháváme otevřený, lidé do něj chodí v rámci vstupného do aquaparku. Letos jsme v něm ale opravovali vzduchotechniku a s ní spojené další práce jako zateplení střechy. Proto je v provozu až od minulé soboty,“ přiblížil ředitel Služeb Blansko Radek Snopek.

Pokud je pěkné počasí, blanenský krytý bazén můžou lidé navštívit v otvírací době aquaparku. Podle Snopka ale moc koupajících v létě netáhne. „Když je léto, lidé se chtějí koupat v aquaparku. Do krytého bazénu chodí taky, ale málo. Je to spíš služba v rámci jednoho vstupného do aquaparku. Propad tržeb za toto léto krytý bazén nespasí,“ dodal Snopek.