Do Ráječka přijel Moravský Krumlov. S respektem, který dával od začátku najevo. Ráječko si sice nevytvořilo tolik šancí, aby z toho byl tradiční výprask, ale mělo jasnou převahu. Krumlov se k ničemu nedostal. V prvním poločase domácí vytěžili jen jednu branku Tenory ve 12. minutě. „Jeli jsme sem s obavou, soupeř naháněl svými domácími výsledky strach. Navíc se hrálo na těžkém terénu," připustil trenér hostů Rudolf Holátko.

A hůř mu bylo po první desetiminutovce druhého poločasu. To už Olympia vedla po gólu Shkurupiiho 2:0. A byla dál lepším týmem. Hosté se ovšem nevzdávali naděje. Stoprocentní šanci měli v 68. minutě, kdy ani nadvakrát nepřekonali ráječského gólmana Bednáře.

V 70. minutě střídal nejlepší domácí kanonýr Martin Sehnal. Ukázalo se, že možná příliš brzo. Jeho spoluhráči totiž v šancích selhali, Kuldan i Neděla mířili mimo. V 73. minutě ještě naložil krumlovský útočník tváří v tvář Bednářovi s míčem mizerně, jenže v 86.minutě se začaly dít věci. Nenápadnou akci po pravé straně domácí obrana hrubě podcenila, zkušený Bartoš neodkopl míč, hosté jej podrželi a byl toho prudký centr před bránu, kde si ho srazil do vlastní sítě zasahující Neděla.

Krajský přebor
SK Olympia Ráječko – FC Moravský Krumlov 2:2 (1:0)

12. Tenora, 54. Shkurupii – 86. vlastní, 87. Řezáč

Diváků: 160

Diváci schovaní před deštěm pod deštníky už pomalu odcházeli ukolébaní dvoubrankovým vedením a najednou byl soupeř znovu ve hře. Ráječko inkasovaná branka neprobudila. A střídačka hnala Krumlov do útoku. A do minuty se dočkala. Rychlý brejk znovu po pravé straně a jedovatá střela Řezáče. na kterou si Bednář jen sáhl. „Byla to moje chyba, podcenil jsem to, nečekal jsem, že to tak skočí," uvedl sebekriticky gólman Ráječka Jindřich Bednář, který si předtím připsal vynikající zákroky a kráčel si pro další vychytanou nulu.

A pohroma mohla být pro domácí ještě větší. Pobláznění hosté si totiž ještě zahrozili. To už by byl krutý trest. Rozhodčí nenastavoval a ukončil deštivý zápas po devadesáti minutách. „Jsem hodně spokojený a mohl bych být vlastně i zklamaný, protože jsme měli v posledních dvaceti minutách šance i na vítězství. Domácí byli 65 minut jednoznačně lepší, ale branky dali jen ze dvou šancí. Systém nám nefungoval, jak měl, z nějakého záhadného důvodu nám to začalo fungovat až v posledních dvaceti minutách. A v závěru jsme pak měli ještě další dvě vyložené šance. Vyšla nám střídání.

"Bod z Ráječka je skvělý," radoval se kouč Krumlova.

Na druhé straně zavládlo rozčarování, jaké přichází jen po takových ztrátách. Trenér Janusicza jen nevěřícně kroutil hlavou, hráči věděli, že právě přišli o první místo v tabulce krajského přeboru. „Asi jsme si mysleli, že to vyhrajeme, když jsme vedli 2:0. Hráli jsme špatně, neběhali jsme, zbytečně jsme ztráceli balóny, nakopávali jsme je, neměli jsme odražené míče. Krumlov hraje takový bojovný fotbal. Trenér nám říkal, že máme hrát po zemi, kombinovat. V první půlce jsme to dodržovali, když jsme dostali na 2:1 ve druhém poločase, už to bylo špatné," popsal zklamání Jakub Tenora.

A do zpěvu nebylo ani gólmanu Bednářovi. „My jsme měli mít jednoznačně tři body. Měli jsme proměnit šance, ale hlavně nenechat si dát ty góly. A ten druhý jde na můj vrub. Místo, abychom drželi balón ve středu hřiště, tak dáváme těžké míče dozadu, sami jsme si to zkomplikovali," do­dal.

Ráječko má z dohrávky jen bod a v tabulce je zatím třetí. Ve druhém zápase vyhrály Ivančice v Rajhradě 2:0. Zbytek 16. kola se hraje až 16. listopadu. V sobotu hraje Olympia v Kuřimi.