Bylo podle nich nebezpečné. Křtinští postupně pracují na zabezpečení dalších podobných úseků. Příští rok se chtějí pustit ještě do chodníku, který by vedl na Kolonku.

Místa, kde se děti cítí v ohrožení, vytipovaly před třemi lety. „Za nebezpečné místo považovali silnici vedoucí do kopce kolem penzionu směrem na Brno, kde chyběl chodník. Ten samý problém je podle nich ještě směrem na Jedovnice v místě, kterému se říká na Kolonce. Děti ale přišly na další nebezpečný úsek, o kterém dospělí neměli ponětí,“ uvedl Petr Jelínek z občanského sdružení Horní mlýn, jehož členové se do akce také zapojili.

Podle něj se školáci cítili v ohrožení i v úzkém prostoru u pošty. S tímto místem si vedení městyse poradilo ještě v roce 2008. Na silnici přidalo zpomalovací práh. „Křtiny jsou zabezpečované po krůčcích. Další zmíněná místa nechalo vedení městyse osadit například značkami, než tam začne stavět. Nyní pracuje na chodníku vedoucího kolem penzionu,“ dodal Jelínek. Podle něj se Hornímu mlýnu ve spolupráci se školou podařilo získat na projekt grant od Nadace Partnerství. Mohla se tak uskutečnit i jednání s policisty z dopravního inspektorátu a dalšími odborníky.

Podle starosty Křtin Františka Novotného bude chodník hotový do konce května. „Zbývá jej obřezat a zaasfaltovat. Tato stavba stála naši pokladnu pět set čtyřicet tisíc korun. Příští rok chceme postavit další chodník na Kolonku. Právě tam vykupujeme pozemky od soukromých vlastníků,“ sdělil