Díky historickému rázu bude podle starosty Křtiny úřad lépe zapadat do tamního prostředí a také jej bude krášlit. „Teď má dům brizolitovou omítku ještě z dob komunismu. Při rekonstrukci tak chceme budovu zateplit, upravit velikost i tvar oken a omítka dostane i zdobné prvky, které měla v dobách Hotelu Uher," popsal starosta Křtin František Novotný.

Zateplení se dočká i strop budovy. Jedním z hlavních důvodů rekonstrukce je totiž také úspora peněz za vytápění. „Například okna totiž už vůbec netěsní a uniká jimi spoustu tepla," podotkl Novotný.

Nyní křtinští vybírají firmu, která rekonstrukci provede. „Minulý týden jsme otevírali obálky a teď kontrolujeme, jestli nabídky odpovídají našim podmínkám," přiblížil starosta.

Se samotnými stavebními pracemi chtějí Křtinští začít co možná nejdříve. „Mělo by to být nejpozději v září tohoto roku, aby do zimy už bylo všechno hotové. Záležet bude ale samozřejmě také na počasí," uvedl Novotný.

Předpokládané náklady na celou rekonstrukci jsou podle něj asi dva a půl milionu korun. „Dva miliony tři sta tisíc dostaneme dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Zbytek zaplatíme z rozpočtu městyse. Je ale možné, že se nám konečná cena podaří ještě snížit. Záležet však bude na nabídkách firem," vysvětlil starosta Křtin.