Před časem tam podle něj byla značka omezující rychlost na čtyřicet kilometrů v hodině, tu ale policisté odstranili. Podle starosty Křtin Františka Novotného by tam však nyní neměla žádný význam. „Dnes by tam museli dát třicítku. Tu mají například i v části Olomučan, kde si také lidé stěžují, že auta jezdí rychle. Všechno je to o kázni řidičů. Požádali jsme policii, aby v městysi prováděla častěji kontroly. Více udělat nemůžeme," vysvětlil Novotný.

Podle Rady je situace nebezpečná také v centru Křtin ve směru od Adamova. „Tam je to sice o něco lepší, ale také nepřehledné. Naproti hospodě je na rohu přechod, kde nedávno řidič narazil do chodce," popsal Rada.

Starosta sdělil, že ještě letos umístí městys v těchto místech značku Pozor, chodci. „Jednali jsme o tom s policií a blanenským odborem dopravy. Domy jsou tam asi sto metrů od silnice, souvislá zástavba je přerušená, proto jiné opatření udělat nelze," vysvětlil Novotný.

Na nebezpečném kopečku má vzniknout chodník. Teď je ale jeho stavba na mrtvém bodě. „Již několik let máme hotový projekt, ale stavební povolení nám propadlo. Zatím se nám totiž nepovedlo domluvit se se všemi vlastníky soukromých pozemků. Zvažovali jsme, že jej uděláme na levé straně, ale to není možné. Byl by v těsné blízkosti silnice a je tam vodovodní řad," vysvětlil Novotný.