Z Křtěnova chodí lidé do Olešnice z několika důvodů. „Jedná se především o školáky, starší lidi nebo matky s dětmi. Ti všichni zatím musí cestu absolvovat po rozbité silnici, jejíž rekonstrukce se oddaluje už několik let. To samozřejmě není ani pohodlné ani bezpečné," přiblížil problém starosta Křtěnova Miroslav Doskočil.

Provizorní stavba

Ten doufá, že když silničáři uvidí v místě plánovaných oprav dělníky, mohlo by to očekávanou rekonstrukci cesty uspíšit. „Chodník bude mít tři sta metrů na délku a dva metry na šířku. Letos plánujeme provizorní hrubou stavbu za tři sta padesát tisíc korun z našeho rozpočtu. I po ní už se bude dát normálně chodit," ubezpečil Doskočil.

S pracemi chce začít co nejdřív tak, aby skončily nejpozději letos na podzim. „Dokončení stavby souvisí se začátkem opravy přilehlé silnice, ke které dojde patrně až příští rok. Za takových okolností totiž můžeme žádat o dotaci. Jakmile začneme mluvit o dlážděném chodníku, náklady se vyšplhají ke třem milionům korun," upozornil starosta Křtěnova.

Stavba chodníku však není jedinou investiční akcí, kterou letos v obci chystají. „Rozhodli jsme se i pro rekonstrukci našeho hřiště. Ta zahrne úpravu trávníku, zavlažování i záchodů. V tomto případě už pouze čekáme na vyjádření zástupců Programu rozvoje venkova ohledně naší žádosti o dotaci," dodal Doskočil.