Internetové stránky dobrovolnického sboru fungují od roku 2004. „Tehdy jsme byli jedni z prvních, kteří se tímto způsobem představovali. Postupně se zvyšovala grafická i obsahová kvalita webu, přidali jsme třeba přehled stužek hasičských vyznamenání, který vzbudil řadu pochvalných reakcí," řekl jednatel sboru Radek Ošlejšek. Stránky, které se v minulosti umístily na pátém místě v soutěži o nejlepší web dobrovolnických sborů v Česku, měsíčně navštíví přes tisíc lidí.

Podle Ošlejška má mít kronika jakožto odkaz pro budoucí generace patřičnou obsahovou, stylistickou a typografickou úroveň. „Usoudili jsme, že stránky sboru jsou dostatečně kvalitní na to, aby z nich mohla vzniknout kronika," prohlásil.

Na převodu webových stránek do podoby kroniky jednatel pracoval asi půl roku. „Má trochu jinou podobu než klasická ručně psaná kronika. Objevují se v ní i veškeré pozvánky na akce nebo popularizační články, které visely na webu. Myslím si ale, že to kronice jen prospěje," dodal Ošlejšek s tím, že tištěnou kroniku uloží do hasičské klubovny. Její elektronickou verzi si zájemci mohou prohlédnout na webových stránkách sboru.

VERONIKA MACHOVÁ