„Stav silnice je opravdu hrozný. Jsem ráda, že se s tím konečně něco začne dělat. Vždycky, když jsem přes křižovatku přejela, zvlnění silnice bylo znát,“ uvedla Jana Kovalová, která Boskovicemi často projíždí.

S tím souhlasí i starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek. „Protože je to krajská komunikace, často jsme vedení kraje žádali, aby konečně začali s opravami. Naštěstí už to nebude dlouho trvat,“ uvedl Dohnálek. Opravy začnou toto pondělí a potrvají do poloviny prosince.

„Postupně přijde na řadu frézování povrchu, oprava kanalizačních ústí a šachet a nová asfaltová vrstva,“ popsal šéf silničářů na Blanensku Miloš Bažant. Křižovatku spraví dělníci ve dvou etapách. „Rozdělíme ji na dvě poloviny, přičemž dělící osa povede přes silnici od nádraží k silnici na Blansko,“ vysvětlil Bažant.

Podle Bažanta není možné křižovatku opravit naráz. „Uzavřít tak velký dopravní uzel je problém. Nastaly by příliš velké zmatky,“ řekl Bažant.

V okolí křižovatky bude od pondělí omezen provoz, zatím jen částečně. Řidiči budou jezdit po vyznačených objížďkách. Od sedmého do třináctého prosince bude křižovatka pro auta zavřena úplně. Autobusy budou po celou dobu rekonstrukce jezdit v plném rozsahu.

Práce na světelné křižovatce jsou součástí větší stavby, která zahrnuje i opravy ulice Kapitána Jaroše. „Do této ulice se však pustí dělníci až příští rok, protože práce pozdrží i oprava kanalizace,“ vysvětlil Bažant. Obě části stavby vyjdou na šest a půl milionu korun.

ŽANETA ONDROUŠKOVÁ