Vedení města a zastupitele tak viní z toho, že loni schválili odkup části pozemků a také Dvořáčkova mlýna v této lokalitě. Město plochy koupilo kvůli tomu, že v areálu plánuje postavit sportovní halu a chce mít dostatek prostoru i k případnému budování zázemí pro další sportovní vyžití. „Případ vyšetřujeme jako podezření ze spáchání trestného činu. Dosud jsme nikoho neobvinili. Posun v kauze můžeme očekávat přibližně za měsíc," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

Na přemrštěnou cenu upozorňovali někteří zastupitelé. Soudní znalec a opoziční zastupitel Jiří Pevný ocenil pozemek s mlýnem na 8,7 milionu korun. Město jej ale nakonec koupilo podstatně dráž.

Pevný je toho názoru, že jej nyní boskovická koalice vnímá jako jednoho z těch, kdo trestní oznámení možná podal. „Samozřejmě to tvrdím s nadsázkou. Je pravda, že jsem někdy loni řekl, že budu zvažovat, jestli jej sám nepodám. Kdybych to udělal, rozhodně bych se pod něj podepsal. Dotyčnému anonymovi se nedivím. Cena za pozemky je hodně vysoká a radnice pořádně nezdůvodnila, proč je kupuje tak draho," míní Pevný.

Dokumenty studuje policie

Tajemník boskovické radnice David Škvařil uvedl, že město již doložilo policii dokumenty, které požadovala. „Týkaly se odkupu pozemků a uzavření kupní smlouvy," upřesnil Škvařil.

Například radní města Vladimír Farský se nebojí, že policie někoho obviní. „Nebyl jsem sice u jednání, ale domnívám se, že po právní stránce byly veškeré smlouvy ošetřené tak, aby je nemohl nikdo napadnout. Nemám strach, že by mohlo dojít k trestnému činu," uvedl Farský.

Odkup pozemků v Červené zahradě byl podle něj správným krokem. „Pro postupný rozvoj areálu jsou klíčové. Je mi jasné, že cena byla poměrně vysoká. Ale myslím, že stálo za to tyto peníze obětovat. Město bude postupně jednat i s dalšími majiteli," přiblížil Farský.

Třeba bývalý starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek podání trestního oznámení neřeší. „Nemám na to v podstatě žádný názor, to je věc kompetentních orgánů, aby to prošetřily. S odkupem jsem sice nesouhlasil, protože nad ním visí řada otazníků, hlavně co se týče ceny. Ale oznámení jsem nepodal, mám jiné starosti," sdělil Dohnálek.

Kdo za oznámením stojí, netuší ani opoziční zastupitel Pavel Vlach. „Slyšel jsem jen to, že jej podal někdo neznámý. Výkup pozemků je důležitý, například i pro rozšíření parkování. Ale stavět tam halu není vhodné," míní.