Organizátoři na oslavy, které odstartují v sobotu jedenáctého června, chystají bohatý program. „Od dvou hodin se lidé mohou těšit na ukázku cvičného požárního zásahu. Představí se hasičské jednotky z okolních obcí,“ nastínil křetínský místostarosta Bořek Procházka. Návštěvníci slavnosti pak uvidí vyproštění lidí z havarovaného auta. „Pro děti jsme od kolegů z Moravské Chrastové zajistili pěnu na dovádění,“ doplnil velitel křetínských hasičů Vlastimil Dočekal. Na večer pořadatelé nachystali posezení s živou muzikou a občerstvením.

Křetínští hasiči jsou připraveni pomoct, když v obci hoří nebo přijde jiná pohroma. Od počátků sboru ale pořádají také různé kulturní akce. „Třeba plesy, výlety, vinobraní nebo masopustní průvody,“ vyjmenoval místostarosta Procházka, který v obci píše i kroniku.

Už sto let ve Křetíně stojí hasičská zbrojnice. Pro dnešní potřeby hasičů je ale budova příliš malá. Zastupitelé se tak pustili do její rekonstrukce. „Při výjezdu z garáže hasiči museli odmontovat maják a venku jej znovu připevnit, což je zdržovalo. Museli jsme proto například zvýšit stropy,“ přiblížil Procházka. Historickou zbrojnici Křetínští opravují už od roku 2009. „Střechu, elektřinu i vodu máme hotové. Nyní se chceme opět zařadit mezi plně zásahu schopné jednotky. To bychom měli stihnout do zahájení oslav,“ dodal velitel hasičů Dočekal.